مخزن پلی اتیلن چه کاربردی دارد؟

خب همه میدونیم که صنعت ایران به قدری رشد کرده که خودشو به سطح جهانی برسونه. همین رشد صنعت نیاز به رشد همه جانبه را دارد که خداروشکر شرکتی مثل ناب زیست به خوبی از عهده محصولات پلی اتیلن ایران برمیاد.

فرآیند تولید مخازن پلی اتیلن سه لایه شامل مراحل ویژه ای است که مختصرا توضیح داده می شود . برای تولید مخازن پلی اتیلن باید فرآیند تولید را پشت سر گذاشت .

فرآیند قالب گیری که روشی برای شکل دهی به پلاستیک ها در دما های بالا و پایین و در شکل قالب باز جهت تولید قطعات تو خالی و یک پارچه و بدون تنش های پسماند می باشد

و طی این مرحله می توان با کمترین مقدار تولید ضایعات اشکال پیچیده ای را تولید کرد .

عواملی همچون دما و زمان قالب گیری و روش و سرعت سرد کردن و سرعت چرخش قالب و نسبت سرعت محور های چرخش در

فرآیند تولید تاثیر گذارند.

جوامع همواره به دنبال بالا بردن کیفیت وسایل مصرفی با صرف هزینه و وقت کمتر بوده اند.

مخزن پلی اتیلن

تاریخ انسان سرشار از نوآوری‌هایی است که هرکدام انقلابی در دانش و صنعت محسوب می‌شوند و تصور زندگی مدرن به شکل کنونی بدون

وجود آن‌ها غیرممکن است.

تاریخ به ما نشان داده است که انسان برای اختراع و اکتشاف گاه تنها نیاز به شانس و تصادف دارد. همان‌طور که برنده نوبل بیوشیمی

آلبرت گئورگی می‌گوید: » اکتشاف حاصل ملاقات یک ذهن آماده و شانس است! «

تولید ماده پلی اتیلن اولین بار به طور اتفاقی درسال 1898توسط شیمیدان آلمانی Hans vone pechman سنتزشد.او به هنگام حرارت دادن دی آزومتان،ترکیب مومی شکل سفیدی را

سنتز کرد که هم اکنون به عنوان ماده پلی اتیلن شناخته میشود.

پلی اتیلن صنعتی شده  در ساخت مخازن جهت ذخیره آب ، مواد غذایی و شیمیایی به کار رفته است.از ویژگی های این ماده که آن را گزینه ی مناسبی جهت ساخت مخازن با

کاربرد گسترده کرده است میتوان به واکنش پذیری پایین آن با مواد شیمیایی ،سبک بودن ،شکل پذیری راحت جهت فرایند ساخت اشاره کرد.  

خلاصه مزیت های مخزن پلی اتیلن نسبت به سایر مخازن: 

_این مخازن سبک وزن هستند در نتیجه

جابجایی راحت تر(در صورت خالی بودن با دست) و هزینه ی حمل و نقل کمتری دارند.

_با توجه به واکنش پذیری کم با مواد، کیفیت

آب ذخیره شده در دراز مدت حفظ میشود همچنین مناسب جهت ذخیره مواد شیمیایی .

_طول عمر طولانی دارند چرا که زنگ نمیزنند،خوردگی

پیدا نمیکنند و به دلیل روش ساخت یکپارچه( بدون درز هستند) در برابر ضربه مقاوم ترند.

_در صورت نیاز به تعمیر ،تعمیرات آنها

کم هزینه تر است.

انواع مخازن پلی اتیلن و موارد کاربرد :

مخازن افقی

به دلیل داشتن ارتفاع کم معمولا در فضاها و

مکانهایی که محدودیت ارتفاعی دارند، مورد استفاده قرار می گیرند.

مخازن عمودی

مخازن آب 

پلی اتیلنی عمودی میزان سطح کمتری را اشغال می کنند و معمولا در فضاهایی که از نظر ارتفاعی محدودیت ندارند مورد استفاده قرار می گیرند.

مخازن ریز

اینگونه مخازن در سه شکل افقی، مکعبی، سینوسی

ارائه می شوند .

مخازن مکعبی و کتابی

اینگونه مخازن آب پلی اتیلنی باعرضی کمتر از 70

سانتی متر و در حجم های 100 لیتر تا 2000 لیتر تولید می شوند. مخازن آب پلی اتیلنی مکعبی معمولا برای مکانهایی مانند داخل پارکینگ آپارتمان های بزرگ و امثالهم که به مخازن بزرگ و در عین حال با عرض کم نیاز دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

مخازن ته قیفی یا مخروطی:

مخازن ته قیفی زمانی مورد انتخاب قرار می گیرند

که به تخلیه ی کامل مخزن آب پلی اتیلنی حاوی آب یا مواد شیمیایی نیاز باشد.

وان پلی اتیلنی صنعتی و شیلاتی

وان های پلاستیکی بصورت تک لایه و سفید رنگ تولید

می شوند. اینگونه وان های پلاستیکی در ابعاد و لیتراژهای متنوع برای صنایع غذایی و شیلاتی و برای مصارف مختلف از جمله پرورش میگو و ماهی ، وان حمام، آبشخور دام ، شن و .. تولید می شوند.

کاربرد کلی مخازن آب پلاستیکی :

نگهداری آب ومواد شیمیایی: مخازن پلی اتیلنی

جهت جابجایی انواع مایعات شیمیایی، رنگ ها،رزین و پوشش ها و چسب ها نیز مورد استفاده قرار می گیرند

صنایع کشاورزی: در صنایع کشاورزی تانکر آب پلی

اتیلنی به عنوان مخازن نگهداری انواع کودهای مایع و بعضا جامد مورد استفاده قرار می گیرد .

. صنایع غذایی : از آنجاییکه مخازن پلاستیکی

دارای استاندارد غذایی food gradeهستند برای نگهداری مواد غذایی بمنظور ذخیره سازی انواع محصولات خوراکی مایع نظیر سرکه، روغن، آبلیمو و نیز انواع ترشیجات و مواد لبنی و ... نیز کاربرد دارند.

تولید مخزن سفارشی انجام می پذیرد. شما می توانید مخازن پلی اتیلنی را با ابعاد سفارشی مورد نظر خود در کارخانه ما سفارش دهید و در کمترین زمان بتوانید تحویل و از آن استفاده کنید در نظر داشته باشید که تلاش ما بر آن است که بتوانیم محصولات با کیفیتی را تولید و به دست شما عزیزان جهت مصرف برسانیم.

مخازن پلی اتلین

پلی اتیلن مکعبی با ابعاد سفارشی

در نظر داشته باشید که شما می توانید این مخزن پلی اتیلنی را در ابعاد مورد نیاز خود سفارش دهید اما در نظر داشته باشید که باید در بیرون آن از محافظ فلزی استفاده کنید تا دچار تغییر شکل نشود البته در نظر داشته باشید که شما می توانید مخازن همراه با محافظ سفارش دهید تا دیگر نیازی به آهنگری نباشد

 

مخازن پلی اتیلن عمودی باریک و بلند

شما می توانید مخازن عمودی را از حجم ۱۰۰ لیتر تا ۲۰ هزار لیتر را که تولید می‌شوند و به بازار عرضه می شوند تهیه کنید اما در صورتی که نیاز به حجم بالایی دارید می توانید دو مخزن عمودی را به یکدیگر توسط جوش استکروژن اتصال دهید در نظر داشته باشید که شما این مخازن عمودی باریک و بلند را برای مکان هایی که محدودیت عرض و قطر دارند ولی از نظر ارتفاع محدودیتی ندارند می توانید استفاده کنید.

با توجه به کاربردهای مخزن پلی اتیلنی که در بیشتر صنایع از جمله صنایع غذایی یا صنایع کشاورزی و غیره استفاده می شود و از مقاومت و کارایی بالایی برخوردار می‌شود می‌توانید مخازن پلی اتیلنی مورد نیاز خود را در ابعاد و حجم های مورد نیاز خود را سفارش دهید در نظر داشته باشید که زمانی که شما سفارش مخزن با ابعاد مشخصی را می‌دهید باید محل نصب مخازن را نیز مورد بررسی قرار دهید و با توجه به محلی که قرار است مخازن آب را نصب کنید قطر و ابعاد مخزن مورد نیاز خود را به ما اعلام کنید تا در کمترین زمان و با استفاده از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت برای شما و خازنه عالی را تولید و ارسال کنیم

 

البته در نظر داشته باشید که شما از مخازن پلی اتیلنی تنها برای موادی که چگالی نزدیک آب دارند می توانید تهیه کنید استفاده نمایید چرا که تعامل مخزن پلی اتیلن تنها تا ۵۵ درجه سانتیگراد می باشد.


همچنین در نظر داشته باشید که در زمان استفاده از مخازن پلی اتیلنی حتماً اگر بیش از دو سوم مخزن پر شود باید از محافظ آهنی یا فلزی در بیرون استفاده کنید چرا که پس از پر شدن دو سوم مخزن ، مخزن های پلی اتیلنی دچار تغییر شکل شده و به نوعی یعنی شکم می‌دهند و برای جلوگیری از هرگونه اتفاقی مانند پارگی یا سوراخ شدن مخزن باید از محافظ استفاده نمایید.

مخزن پلی اتیلن امروزه با توجه به مزایا و کاربرد های فراوانی که دارد مورد استقبال بسیاری از صنایع قرار گرفته است

به گونه ای که این مخازن پلی اتیلنی به خوبی

توانست جایگزین مخازن فلزی یا گالوانیزه شود اما در نظر داشته باشید که این مخازن با کاربرد های فراوانی که دارد از اهمیت بالایی دارد و شما باید برای نگهداری و طول عمر بالای آن به طور مرتب این مخزن پلی اتیلنی یا پلاستیکی سرویس شود.

کاربرد مخزن پلی اتیلن

به هیچ عنوان سرویس مخازن پلی اتیلن یا پلاستیکی را به افراد نابلد نسپارید چرا که باید سرویس مخازن پلی اتیلنب تنها توسط افرادی که مهارت و تخصص لازم را دارند انجام شود در نظر داشته باشید که در تولیئد مخازن پلی اتیلنی استفاده شده است باعث می شود تا در داخل آن گیاه یا جلبکی رشد نمی کند اما برای بهداشت بهتر است که شما به طور مرتب داخل و کف مخزن را شستشو دهید شما می توانید برای سفارش مخزن آب مورد نیاز خود با مشاوران و کارشناسان ما تماس بگیرید و با توجه به راهنمایی هایی که در خدمتتان قرار خواهند داد و مخزن آب را به خوبی و مخزن آبی مناسب جهت مصرف خود تهیه نمایید.


البته در نظر داشته باشید که خدمات ما تنها در فروش مخازن آب پلی اتیلن ای نمی باشند بلکه ما پس از فروش نیز در خدمت شما هستیم و شما را راهنمایی می کنید خدمات پس از فروش برای مخازن پلی اتیلنی معمولاً 10 سال می باشد که شما می توانید به نحو احسنت از این خدمات بهره مند شوید

همانطور که می دانیم پلی اتیلن ها از جمله ی ساده ترین و ارزانترین پلی مرها به شمار می آیند و جامدی مومی و غیر فعال می باشند . این ماده ی پر کاربرد در ساخت و تولید مواد زیادی از جمله لوازم پلاستیکی مورد نیاز آشپز خانه و صنایع غذایی و ظروف پلاستیکی سبک و کیسه های پلاستیکی و همچنین  در تولید ظرف های مخصوص شیر و مایعات و لوله های پلاستیکی و … به کار برده می شوند .

مخازن پلی اتیلن به چه مخازنی گفته می شود ؟

مخازن پلی اتیلنی همانطور که از نامشان پیداست از مواد پلی اتیلنی تولید می شوند که دارای خصوصیات و مزایای بسیاری می باشند و از این رو در انواع مختلف تولید شده و برای نگهداری مایعات مختلف از قبیل مایعات سبک و سنگین و همچنین مایعات شیمیایی و … به کار برده می شوند .

 

 انواع مخازن پلی اتیلنی :

مخازن پلی اتیلنی دارای انواع تک جداره و دوجداره و سه جداره می باشد و هر کدام مخصوص نگهداری نوع مخصوصی از مایعات می باشد . در زیر به کاربرد های هر کدام از آن ها اشاره می کنیم .

مخازن تک جداره معمولا برای نگهداری مایعات در

فضای سر پوشیده به کار برده می شوند و نوع دیگری از مخازن تک جداره هستند که رنگی هستند و جهت نگهداری مایعات در فضای سر پوشیده به کار برده می شوند .

مخزن دو جداره که نوع دیگری از مخزن پلی اتیلن

می باشند و از آن ها جهت نگهداری مایعات در فضای باز در مناطق معتدل به کار برده می شوند .

مخازن سه جداره از انواع مخازن پلی اتیلنی می باشند که از آن ها بیشتر برای نگهداری مایعات در فضای باز ، سردسیر و گرمسیر استفاده می شود .

انواع مخازن پلی اتیلن تولیدی:

۱ – مخازن پلی اتیلن افقی

۲ – مخازن پلی اتیلن

سه جداره ضد نور و جلبک

۳ – مخازن پلی اتیلن

عمودی

۴ – مخازن پلی اتیلن

مکعبی

۵ – مخازن پلی اتیلن

بیضی

۶ – مخازن پلی اتیلن

سم پاشی

۷ – مخازن پلی اتیلن

انبساط

۸ – مخازن پلی اتیلن

قیفی


پنجشنبه 4 فروردین 1401
بؤلوملر :